Radyo Reklam Kuşağı


Radyo reklam kuşakları reklamlarınızın belirlenen reklam saatlerinde yayınlandığı zaman dilimleridir. Radyo reklam kuşağı içerisinde yayınlanacak reklamlarınızı profesyonel yapımlarımızla destekliyoruz.

Radyo Reklam Kuşağı Çeşitleri Nelerdir?

Radyo reklam kuşak türleri genel yapısı ile yayınlacak reklam sıralamaları ve dinlenme oranlarına göre sınıflandırılmaktadır. Off time - Prime Time - Drive Time gibi bir çok isimle adlandırılan bu kuşaklar radyo programları. Müzik yayınları, özel program sunumları gibi bir çok yayıncılık unsurunun etki gücü ve dinlenme oranı ile sınıflanrılarak fiyatlandırılmaktadır.

Radyo Reklamı Kuşağı Türleri


  • a) - Ulusal Reklam Kuşakları : Ulusal reklam çeşitlerinin yer aldığı ulusal radyo reklamları kuşağı büyük bir kitleye seslenmede tatmin ediği reklam kuşağı türleri arasındadır.

  • b) - Bölgesel Reklam Kuşakları : Bölgesel sunumlarınızın programlanacağı reklam kuşağı ile tanıtımınızı bölgesel radyo reklam kuşak çeşitleri ile güclendirin.

  • c) - Yerel Reklam Kuşakları : Yerel firmaların sesi yerel radyo reklam kuşaklarında yükselmeye devam ediyor.

Radyo Reklam Kuşağı Hazırlama


  • a) - Sabah radyo reklam kuşakları : Sabah saatlerine uygun olacak türde hazırlanan reklamlarla ile güne sabah reklam kuşağı özenle hazırlanmış düşüncesini oluşturmaya yönelik radyo reklam programlaması hazırlama.

  • b) - Öğlen radyo reklam kuşakları : Öğlen saatinde yayınlanacak reklamları firmaların tanıtım sunumlarına uygun biçimde sıralayarak öğle radyo reklamı kuşağı hazırlama.

  • c) - Akşam radyo reklam kuşakları : Akşam saatine ve o zamanla uyumlu ihtiyaçları hatırlacı uygunlukta akşam radyo reklamları kuşağı programı hazırlama.

  • d) - Gece radyo reklam kuşakları : Radyo reklam yayınını gece akışına uygun içerikte ki reklam sunumlarından oluşacak şekilde reklam kuşağını yayına hazırlama.